Co dělají podlaháři: Čištění dřevěné podlahy a její oživení

Čištění dřevěné podlahy

Podobně jako jiné podlahové krytiny, vám podlaháři mohou vyčistit a oživit dřevěnou podlahu. Čištěním se zbavíte veškerých nečistot, které v podlaze postupem času ulpěly. Na závěr podlaháři podlahu „oživí“ novou povrchovou úpravou a dřevěná podlaha bude zase jako nová. Zjistěte, jak oživení a čištění dřevěné podlahy probíhá.

Dřevěné podlahy patří k těm nejoblíbenějším. Dřevo je přírodní materiál s přirozenou strukturou. Podlaha ze dřeva je odolná, vhodná pro alergiky a snadná na údržbu. Jen ji musíte chránit před vlhkostí a vyhnout se vytírání příliš mokrým mopem. Výhodou dřevěné podlahy je dlouhá životnost, v případě opotřebení nebo poničení ji lze renovovat i vícekrát.

Dřevěná podlaha v obývacím pokoji
Dřevěná podlaha v obývacím pokoji.

I přes pravidelné čištění a údržbu dřevěné podlahy většinou během několika let dojde k jejímu opotřebení. Část nečistot se do podlahy zašlape a povrch je pak omšelý. Lakovaná dřevěná podlaha časem ztrácí svůj původní vzhled a lesk. 

Pokud vaše dřevěná podlaha už nevypadá jako dřív, můžete přistoupit k jejímu hloubkovému čištění a následnému oživení. Čištěním a oživením se zbavíte usazenin, prodloužíte životnost podlahy a vyhnete se nákladnější renovaci.

Masivní dřevěná podlaha v kuchyni
Masivní dřevěná podlaha v kuchyni.

Nevíte si s oživením dřevěné podlahy rady? Pozvěte si odborníky podlaháře, kteří podlahu vyčistí a oživí za vás. Podlaha opět získá původní lesk a barvu. 

Zákazníci se nás často ptají, jaký je rozdíl mezi čištěním a „oživením“ podlahy, a také na to, jak tato služba probíhá. Čtěte dál.

Jak probíhá čištění dřevěné podlahy a její „oživení“?

Oživením samozřejmě nemyslíme, že vaše podlaha oživne, ale spíš že bude vypadat jako nová. Jednou zpracované dřevo už zřejmě dál neporoste.

Čištění podlahy provádíme hloubkově a to pomocí speciálního čistícího prostředku značky Bona. Tento koncentrovaný čistič používají podlaháři pro důkladné čištění lakovaných a olejovaných dřevěných podlah. Přípravek je ekologický. 

Stroj na hloubkové čištění podlah
Stroj na hloubkové čištění podlah.

Jaký stroj na čištění podlahy používáme? K hloubkovému čištění a oživení podlah používáme profesionální stroje Bona Power Scrubber. Během čištění odstraníme veškeré nánosy špíny, které se v podlaze nahromadily během několika let. Po vyčištění podlahy naneseme novou vyživující a ochrannou vrstvu laku nebo oleje. Nová vrstva laku obnoví lesk lakované dřevěné podlahy. Lak navíc vyplní drobné škrábance.

Při použití běžně dostupných čisticích prostředků či mopu podlahu nevyčistíte tak důkladně jako pomocí profesionálních strojů a přípravků. 

Lakování dřevěné podlahy
Lakování dřevěné podlahy.

Jak dlouho čištění a oživení podlahy trvá a je třeba se nějak připravit? 

Před čištěním a oživením podlahy potřebujeme, aby místnost byla prázdná, bez nábytku. Přesuňte jej do jiné místnosti.

Naši podlaháři vám zvládnou dřevěnou podlahu hloubkově vyčistit a oživit za 1 den. Po vyčištěné a oživené podlaze můžete chodit za 24 hodin. Plně zatížit těžkým nábytkem ji však můžete až za dva týdny.

Potřebujete oživit dřevěnou podlahu na terase? Kromě interiérových podlah vám profesionálně vyčistíme a oživíme také terasovou podlahu.

Myslíte, že si vaše podlaha zaslouží pořádně vyčistit a oživit? Kontaktujte nás. Poradíme vám a sestavíme nabídku.

Čtěte také:

Objevte další tipy pro renovaci dřevěné podlahy na blogu MojeRenovace.cz.

Tým MojeRenovace.cz
Tým MojeRenovace.cz

Na podlahy jsme experti – přes 20 let je opravujeme, renovujeme a čistíme

Nejnovější příspěvky
Rubriky