Co dělají podlaháři: Čištění a oživení vinylové podlahy

Oživení vinylové podlahy

Vinylová podlaha, pokud o ni správně nepečujete, může být časem nevýrazná a znečištěná. Buď o ni musíte pravidelně pečovat, anebo se vám o ni jednou za čas postarají podlaháři. Zajistí její vyčištění a oživení. Jak tato služba vypadá v praxi? 

Vinyl na podlaze má velkou odolnost

Lepená vinylová podlaha
Lepená vinylová podlaha.

Vinylové podlahy jsou odolné proti mechanickému poškození a některé i vodě. Určité typy jsou vhodné i do kuchyně a koupelny. Odolnější bývá vinylová podlaha lepená k podkladu. 

Vinyl na podlaze je nezávadný a bez alergenů. Hodí se také do ložnice, obývacího a dětského pokoje, dobře tlumí hluk a udržuje teplo, například plovoucí vinylové podlahy s korkovým jádrem. Jak o vinyl správně pečovat?

Stejně jako kteroukoliv jinou podlahu, i podlahu z vinylu je třeba pravidelně čistit – odstranit prach, drobečky a zaschlé nečistoty. Vinylová podlaha se dá udržovat snadno, avšak za léta používání mohou nečistoty na povrchu více ulpívat, zvlášť u strukturovaného dekoru.

Postupem času podlaha ztrácí svůj původní vzhled a je dobré přistoupit k hloubkovému čištění, aby vinylová podlaha sloužila zase dál a byla opět pěkná.

Může se hodit: Škrábance na plovoucí podlaze! Jak je opravit?

Pozvěte si na údržbu vinylové podlahy profesionály

Podlaháři přijedou vaši podlahu vyčistit a oživit
Podlaháři přijedou vaši podlahu vyčistit a oživit.

Čas je pro vás vzácností a na hlubší čištění podlahy nemáte prostor ani vybavení? Pozvěte si profesionály podlaháře. Například v nabídce služeb na MojeRenovace.cz najdete čištění a oživení vinylové podlahy. Jak služba funguje?

Čištění a oživení vinylové podlahy

Vaši podlahu z vinylu odborníci hloubkově vyčistí pojmocí kvalitního přípravku a profesionálního stroje. Tím podlahu zbaví i té největší špíny. Následně provedou oživení podlahy. 

Profesionálové podlaháři vinylové podlahy hloubkově čistí například pomocí speciálních čisticích roztoků a extrakcí teplé vody. Kombinace různých metod bývá zpravidla účinná. Vinylová podlaha pak vypadá zase jako nová.

Přípravky na údržbu vinylové podlahy vytváří na nášlapné vrstvě ochranný film, který zabraňuje ulpívání nečistot, chrání ji před opotřebením a prodlužuje životnost podlahy. Podlaha tím získá původní barvu a lesk. 

Ošetření vinylové podlahy podlaháři provádějí také po pokládce nové podlahy. 

Leštění podlahy
Leštění podlahy.

Odborníci používají osvědčené a výrobcem schválené přípravky

Velkou předností profesionálního hloubkového čištění podlah je, že odborní pracovníci používají pouze ověřené a vyzkoušené přípravky, které jsou v souladu s postupy stanovenými výrobcem konkrétní podlahové krytiny.

Díky tomu nehrozí poškození podlahy, které může nastat, pustíte-li se do hloubkového čištění svépomocí třeba podle „babských rad“ z diskuzních fór. Každá podlaha je totiž jiná, mívá odlišné složení. Proto je potřeba zvolit odpovídající metodu čištění a obnovení vzhledu.

Po dokončení prací je podlaha kompletně vyčištěná a ihned připravená k používání. Nemusíte čekat, než něco uschne.

Renovace podlahy z vinylu

Kromě čištění a oživení si můžete objednat i celkovou renovaci vinylové podlahy, kterou zase popíšeme někdy příště.

Na kolik vyjde čištění a oživení vinylové podlahy? 

Kalkulace čištění vinylové podlahy
Kalkulace čištění vinylové podlahy.

Za kompletní vyčištění a oživení podlahy o velikosti 10 m² v roce 2022, kdy jsme publikovali tento článek, zaplatíte 2760 korun.

Podívejte se do kalkulátoru čištění vinylové podlahy a zjistěte cenu za provedení údržby podle zadané plochy. Výsledná částka zahrnuje materiál a práci.

button: Spočítat cenu oživení vinylové podlahy

Čtěte také:

Objevte další tipy na údržbu a renovaci plovoucích podlah na blogu MojeRenovace.cz.

Tým MojeRenovace.cz
Tým MojeRenovace.cz

Na podlahy jsme experti – přes 20 let je opravujeme, renovujeme a čistíme

Nejnovější příspěvky
Rubriky