Co dělají podlaháři: Čištění a renovace korkové podlahy

Čištění a renovace korkové podlahy

Korková podlaha je hezky hřejivá a příjemná na chůzi. Ale i korek na podlaze můžete mít časem opotřebovaný. Odborníci podlaháři se postarají o její vyčištění a oživení, renovaci. Jak taková služba funguje?

Korek je odolný a plně přírodní podlahový materiál, vyráběný z kůry dubu korkového. Existují plovoucí korkové podlahy skládané z dílců se zámky, anebo korková podlaha lepená na podklad.

Struktura korku
Struktura korku.

Při správné údržbě vám korková podlaha vydrží mnoho let nebo i desetiletí. A až bude korková podlaha opotřebovaná, většinu typů se silnější vrstvou korku je možné renovovat, podobně jako podlahu dřevěnou.

Může se hodit: Korková podlaha – jak o ni pečovat a na co dát pozor?

Jak vyčistit a oživit korkovou podlahu

Korková podlaha v prostoru pro děti
Korková podlaha v prostoru pro děti.

Jaký je postup vyčištění a renovace roky užívání zašlé korkové podlahy? Podlaháři korkovou podlahu hloubkově čistí pomocí profesionálních strojů. Zbaví ji tak i té nejodolnější špíny. Díky následnému oživení získá korek na podlaze původní lesk i barevnost, stejně jako když byla podlaha nová.

Kompletní renovace korkové podlahy

Podobně, jako u dřevěné podlahy, i u té korkové podlaháři vrchní vrstvu jemně zbrousí speciální podlahovou bruskou. Před začátkem prací zpravidla nejprve odstraní podlahové lišty. Obrousením odstraní starou vrstvu, škrábance na podlaze i případné vrypy. V další fázi na podlahový korek nanesou nový odolný lak či olej. Korková podlaha získá nový vzhled, bude vypadat jako nová. Zároveň je pak díky povrchové vrstvě odolnější vůči dalšímu užívání a opotřebování.

Je možné renovovat i korkovou podlahu se slabou vrstvou korku?

Korková podlaha v moderní kanceláři
Korková podlaha v moderní kanceláři.

Zbroušení korkové podlahy je možné jen u podlah se silnější vrstvou korku. Ale co když je vaše korková podlaha tvořená jen ze slabé korkové dýhy? Na první pohled může vypadat jako klasická korková podlaha, avšak vrstva korku je velice slabá, tenčí než 4 milimetry. Pak může být problém ji obrousit, protože by hrozilo probroušení až na podkladovou vrstvu.

Avšak i tuto podlahu je možné renovovat. Podlaháři velice jemně odstraní pouze povrchovou vrstvu vosku, laku či oleje. Pak odstraní zbytky, vysají brusný prach, podlahu vyčistí a nakonec nanesou novou ochrannou vrstvu laku či oleje, a to v jedné či více vrstvách, podle individuálního posouzení.

Vždy dbají na to, aby byl výsledek renovace korkové podlahy co nejlepší.

Podívejte se na videu, jak to zhruba vypadá v praxi.

Cena čištění a renovace korkové podlahy

Na kolik vás čištění a renovace korkové podlahy přijde, využijete-li našich služeb? V roce 2021 jsme si za základní čištění a oživení počítali 299 Kč / m2 podlahy. Za kompletní renovaci s broušením potom 805 korun za metr čtverečný. Součástí ceny je práce i potřebný materiál a přípravky na obnovu.

Spočítejte si, kolik vás bude obnova korku na podlaze stát v našem kalkulátoru.

Chcete mít korkovou podlahu zase jako novou? Kontaktujte nás.

Čtěte také:

Objevte další zajímavosti na podlahovém blogu.

Tým MojeRenovace.cz
Tým MojeRenovace.cz

Na podlahy jsme experti – přes 20 let je opravujeme, renovujeme a čistíme

Nejnovější příspěvky
Rubriky
Jak opravit plovoucí podlahu
Oprava plovoucí podlahy: 5 možností, jak na to

Je vaše podlaha poškrábaná, odštípnutá nebo dokonce vyboulená či zvlněná? Povrchové poškození, například škrábance, zvládnete opravit i svépomocí. Pak jsou ale poškození, která už opravit nelze a musíte vyměnit celý dílec. Podívejte se, jaké způsoby poškození existují a zjistěte, jak opravit plovoucí podlahu.

Čtěte více »