Co dělají podlaháři: Kompletní renovace vinylové podlahy

Kompletní renovace vinylové podlahy

Každá podlaha má svoji životnost. Vinylové podlahy jsou odolné, ale postupem času může být povrch zašlý a poškrábaný. Podlahu nemusíte hned měnit za novou. Stačí si pozvat podlaháře, kteří vám podlahu zrenovují a bude vypadat jako nová. Jak probíhá kompletní renovace vinylové podlahy odborníky? 

Vinylová podlaha může být lepená nebo plovoucí. Jednotlivé dílce vinylové plovoucí podlahy jsou spojené pomocí zámků. Liší se typem použitého materiálu, ze kterého výrobci podlahu vyrábějí, především jádra. Jádro vinylových dílců může být vinylové, korkové, vápencové, keramické nebo je to podlaha na HDF desce.

Jak dlouho vinylová podlaha vydrží? 

Podlaha poškozená od kolečkové židle
Podlaha poškozená od kolečkové židle.

Životnost vinylové podlahy závisí na jejím typu, zátěžové třídě, kvalitě pokládky a zátěže při jejím používání. Horní část vinylového dílce tvoří nášlapná vrstva ochranného polyuretanového, akrylového nebo keramického laku, která chrání dekorační vrstvu proti poškození. 

Vinylové podlahy jsou odolné, ale i přes pravidelnou údržbu může být po letech používání povrch vinylu matný, zažloutlý nebo poškrábaný od zvířecích mazlíčků či posouvání nábytku. Pokud na vinylové podlaze vidíte rýhy a povrch je vybledlý, pak je čas na její renovaci. Podlahu nemusíte měnit. Stejně jako dřevěnou podlahu lze i podlahu z vinylu jemně zbrousit a nalakovat. S renovací vinylu vám pomohou podlaháři. 

Poškrábaná podlaha
Poškrábaná podlaha.

Může se hodit: Jak opravit škrábance a rýhy na vinylové podlaze

Renovaci podlahy z vinylu přenechte profesionálům

Odborník dokáže správně určit, jak moc je možné nášlapnou vrstvu obrousit. Tloušťka ochranné vrstvy laku se u vinylových podlah pohybuje jen od 0,3 do 0,55 mm.

Dílce vinylové podlahy
Dílce vinylové podlahy.

Odborní pracovníci používají profesionální stroje a ověřené přípravky, které jsou v souladu s postupy stanovenými výrobcem konkrétní podlahové krytiny. V případě vinylu aplikují přípravky určené pro elastické podlahy.

Kompletní renovace vinylové podlahy

1) Podlaháři povrch vinylové podlahy nejprve jemně zbrousí pomocí speciální podlahové brusky. Tak odstraní povrchovou vrstvu laku, který byl poškrábaný a zašlý. Mikrobroušení je bezprašné, nemusíte se obávat, že váš interiér bude znečištěný od brusného prachu.

2) Pomocí unašeče s několika brusnými talíři povrch jemně obrousí do hladka. 

3) Následně podlaháři zbytky nečistot vysají a povrch strojně vyčistí.

4) Po zaschnutí podlahy nanesou základní plnicí nátěr, aby následující vrstva byla hezky hladká a rovnoměrná. 

5) Nakonec aplikují ochrannou vrstvu bezbarvého laku.

Nyní vaše podlaha vypadá jako nová.

Vinylová podlaha po renovaci
Vinylová podlaha po renovaci.

Na kolik vyjde renovace vinylové podlahy?

Podívejte se do kalkulátoru renovace vinylové podlahy a zjistěte cenu za provedení kompletní renovace podle velikosti místnosti. 

Například za kompletní renovaci vinylové podlahy o velikosti 20 m² v roce 2022, kdy jsme publikovali tento článek, zaplatíte 11500 Kč s DPH. Výsledná částka zahrnuje dopravu, materiál a práci.

Přejete si mít vinylovou podlahu zase jako novou? Kontaktujte nás.

Čtěte také:

Objevte další zajímavosti na podlahovém blogu.

Tým MojeRenovace.cz
Tým MojeRenovace.cz

Na podlahy jsme experti – přes 20 let je opravujeme, renovujeme a čistíme

Nejnovější příspěvky
Rubriky
Jak opravit plovoucí podlahu
Oprava plovoucí podlahy: 5 možností, jak na to

Je vaše podlaha poškrábaná, odštípnutá nebo dokonce vyboulená či zvlněná? Povrchové poškození, například škrábance, zvládnete opravit i svépomocí. Pak jsou ale poškození, která už opravit nelze a musíte vyměnit celý dílec. Podívejte se, jaké způsoby poškození existují a zjistěte, jak opravit plovoucí podlahu.

Čtěte více »